Wtiaj na stronie firmy Hydro-Tech. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
WYSZUKIWARKA:
hydro@hydro-tech.pl

nr 1

w innowacjach

technologicznych

Pompy ciepła

Alpha-InnoTec - Specjaliści od pomp ciepła


Pompy ciepła Alpha-Innotec

Pompy ciepła są wygodnym, energooszczędnym, stabilnym w kosztach sposobem ogrzewania nieszkodliwym dla środowiska naturalnego. Dzięki nim możemy ogrzewać małe domki jak i budynki wielkopowierzchniowe. Ich największą zaletą jest stały niski koszt eksploatacji na tle ciągle rosnących cen innych źródeł ciepła (olej, gaz ziemny, propan, węgiel, drewno).

Pompę ciepła można zaopatrzyć w energię cieplną na trzy sposoby, czerpiąc ciepło z energii słonecznej zmagazynowanej w: powietrzu, gruncie, wodzie gruntowej.

Ciepło pobrane z wykorzystywanego źródła ciepła – powietrza, gruntu (medium przenoszącym jest w tym wypadku solanka) lub wody – pompa ciepła przekazuje za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego, np. do instalacji podłogowej.Jako medium grzewcze wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła powietrze/woda, solanka/woda i woda/woda.

Pompa ciepła typu powietrze/woda

Pompa ciepła typu powietrze/woda

Pompa ciepła tego typu wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu. Teoretycznie można odzyskać ciepło z powietrza do temperatury zera absolutnego, czyli -273°C.

Pompy powietrzne wymagają minimalnej powierzchni wewnątrz budynku i są łatwe w instalacji. Taka inwestycja nie wymaga prac ziemnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów. Pompy tego typu świetnie nadają się np. do obiektów z basenem letnim lub sezonowo zwiększonym zapotrzebowaniem na C.W.U.

Pompa ciepła typu glikol/woda

Pompa ciepła typu glikol/woda

Pompa ciepła tego typu odbiera ciepło zgromadzone w ziemi. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5°C a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa.

Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła dają możliwości przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo urządzenia te mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

Pompa ciepła typu woda/woda

Pompa ciepła typu woda/woda

Pompa ciepła tego typu wykorzystuje ciepło wody gruntowej, której temperatura wynosi od 7°C do nawet 12°C. Dzięki wysokiej temperaturze dolnego źródła ciepła, pompy woda/woda należą do tych o największej sprawności.

Tego tego typu pompy mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, a przy odpowiedniej rozbudowie hydraulicznej – również aktywne, co przy właściwie dobranym górnym źródle ciepła z powodzeniem zastępuje klimatyzację.

Jeżeli chcą Państwo dokładniej zapoznać się z ofertą naszych pomp ciepła, serdecznie zapraszamy na polską stronę www.alpha-innotec.pl

  • pompy ciepła
  • pompy ciepła